UA EN

У Компаніївському районі вручили літературну премію імені Юрія Яновського

 7 вересня творча спільнота Кіровоградщини, представники районної і обласної влади, громадські діячі й літератори з різних куточків України й з-за кордону з’їхалися до Компаніївського району в мальовниче село Нечаївка – на батьківщину Юрія Яновського – визначного українського поета романіста, військового журналіста, ветерана армії УНР і редактора журналу «Літературна Україна». Тут відбулося урочисте нагородження лауреатів всеукраїнської літературної премії імені Юрія Яновського.

Минулого тижня, 29 серпня, у Кропивницькому відбулося підсумкове засідання журі конкурсу на чолі з головою Компаніївської райради Вадимом Спіктаренком. Обирати їм довелося з-поміж 27-ми літературних творів від 24-ох номінантів з Компаніївки, Олександрівки, Коломиї, Коростеня, Кропивницького, Києва, Львова, Одеси, Черкас, Житомира, Чернігова, Івано-Франківська, Дніпра, Канади та Польщі.

Врешті, після тривалих обговорень, було визначено головних переможців, яких нагороджували в Нечаївці. Ними стали:

Дмитро Лазуткін, Світлана Бреславська – в номінації «Поезія»,
Володимир Шовкошитний – в номінації «Мала проза»,
Леонід Капелюшний, Ольга Полевіна – в номінації «Романи, повісті».
Окрім того, три спеціальні премії вручили компаніївським письменникам від народного депутата України Станіслава Березкіна. Лауреатами стали члени літературної студії «Вершники» Віктор Браїлов («Поезія для дітей»), Максим Бричка (номінація «Юне поетичне дарування»), Алла Коваленко («Духовна берегиня степового краю»).

“Коли ми збиралися вперше (2016-го року), премія імені Юрія Яновського була місцевою. Минулого року вона офіційно набула статусу всеукраїнської. Сьогодні, судячи з учасників, це вже міжнародна нагорода. Бажаю вам на цьому не зупинятися!”, – під час вручення нагород з гумором наголосив помічник народного депутата Станіслава Березкіна Геннадій Солдецький.
Окрім участі в церемонії нагородження, гості вшанували пам’ять Юрія Яновського покладанням квітів до пам’ятного монументу та відвідали місцевий літературно-меморіальний музей.

А гарний настрій учасникам свята забезпечив фестиваль «Осіння мистецька толока в Нечаївці», під час якого свої таланти демонстрували творчі делегації з різних сіл Компаніївського району, народні умільці влаштували виставку-ярмарок і частування традиційними українськими стравами, а любителі якісної літератури мали нагоду ознайомитися з творами лауреатів премії та книгами відомих українських письменників.

За матеріалами сайту Перша електронна