25 січня відсвяткувала 90-річний ювілей жителька села Мала Помічна Новоукраїнського району Байда Ніна Миколаївна. В її хатинці цього дня зібралися рідні та близькі для неї люди – діти, онуки, правнуки. І не тільки. Величезний букет квітів, вітальну листівку та подарунок від народного депутата України Станіслава Березкіна передав ювілярці його помічник Андрій Малик. Родина Ніни Миколаївни завжди прихильно ставилася до народного депутата, вони неодноразово зустрічалися, тож були раді представникам Станіслава Березкіна.

«Вклоняюся вашій життєвій мудрості, неоціненному досвіду – Ви відмінник народної освіти, 46 років віддали педагогічній праці, виховали не одне покоління українців. Сердечно бажаю Вам міцного здоров’я, миру та благополуччя. Нехай береже Вас Бог!», — такі побажання передав народний депутат Ніні Миколаївні.

Не забули про ювілярку і її колеги — представники сільської ради та вчителі місцевої школи. Адже все її життя було пов’язане зі школою. Народилася у Компаніївському районі, закінчила Кіровоградський педінститут, трохи пропрацювала в рідному районі та згодом, в 1950 році, її направили в Новоукраїнський. І вже з того часу Ніна Миколаївна живе в Малій Помічні. Спочатку працювала вчителем української мови та літератури, а пізніше заступником директора школи. Тут познайомилася зі своїм чоловіком Іваном, разом вони виростили двох дітей — сина Володимира та доньку Наталку.

«Батько був учасником бойових дій, дійшов до Берліна, усе своє життя займав керівні посади – був і головою сільської ради, і директором птахофабрики, 23 роки тому його не стало», — розповіла донька Наталя Іванівна.

Саме донька Наталя продовжила вчительську династію. Вона, як і мама, вчила дітей рідній мові, а її чоловік – працював вчителем фізкультури. А нині вже донька Наталії – Олена — викладає українську мову в технікумі, захистила дисертацію та стала кандидатом педагогічних наук. І в родині сина Ніни Миколаїівні – Володимира – теж шанують працю вчителя. Донька Володимира – Вікторія – працює вчителем англійської мови в селі Олексіївка Бобринецького району.

«Тоді вчителі не тільки вчили дітей, а й працювали в полі. А наша мама брала участь і в культурному житті села – грала роль Наталки Полтавки за твором Котляревського. Дуже гарно співала. До останнього листувалася з кіровоградськими письменниками, писала рецензії на їхні твори в місцеві видання», – розповідають рідні Ніни Миколаїівни.

Її люблять учні, колеги. Вона виховала і вчителів, і науковців, і інженерів, і керівників, і політиків. Деякі з них займали високі посади, а деякі й нині відомі не тільки в районі, області, а й в Україні. Це – заступник голови Новоукраїнської РДА Наталя Степаненко, колишні працівники обласної влади – Микола та В’ячеслав Суворови, депутат Верховної Ради другого скликання – Юрій Целих.

Усім гостям Ніна Миколаївна була рада: «Щиро вам вдячна за вітання. Я прожила дві великі віхи – Голодомор та війну 1941 року. Завжди розповідаю про Голодомор своїм дітям, внукам і правнукам та молюсь, щоб таке ніколи не повторилося. І щоб в Україні було мирне небо!».