UA EN

Народний депутат відвідав Бобринеччину

Бобринеччина – один із районів, які найбільше постраждали від негоди, що вирувала минулого тижня по всій Україні. Тут сильні зливи з крупним градом завдали чимало шкоди, вибивши врожай як на присадибних ділянках, так і на сільгоспугіддях.

Днями у Бобринці і навколишніх селах побував народний депутат України Станіслав Березкін.

Він поспілкувався з дрібними підприємцями і місцевими жителями, які розповіли як про наслідки негоди, так і останні місцеві новини – скаржилися на непорозуміння з представниками влади, хвалилися врожаєм, який оминув град, запрошували на найближчі свята, дякували за постійну підтримку і допомогу.

Бобинецькі поштарі, зустрівши народного депутата на місцевому ринку, запросили його відвідати поштове відділення і розповіли про свої умови праці. Тутешні поштарі обслуговують два райони – Бобринецький і Компаніївський. На такій величезній території працює всього 37 осіб, щодня доставляючи пошту у різні населені пункти. Вони й досі користуються велосипедами, які кілька років тому подарував благодійний фонд Станіслава Березкіна «Добротвір». Поспілкувавшись з поштарями, депутат доручив фонду оновити велопарк, аби полегшити їхню працю.

Завітав Станіслав Семенович і до нового інклюзивно-ресурсного центру, якому нещодавно виділили частину приміщення старого гуртожитку місцевої гімназії. Педагоги бідкаються, що будівля в занедбаному стані – тут вже багато років не було навіть косметичного ремонту. А зараз потрібно ще й поставити перегородку, щоб від’єднати ІРЦ від решти гуртожитку, вставити вхідні двері, зробити ремонт у кімнатах, де займаються з дітками. Зараз фахівці інклюзивно-ресурсного центру працюють із 15 дітками з Бобринця, але практично щодня до них за консультацією звертаються все нові батьки. Оглянувши сорокарічну будівлю, народний депутат попросив педагогів розробити схему прийнятної співпраці у створенні гарних умов для навчання дітей.

Дуже інформативною була зустріч Станіслава Березкіна з працівниками Бобринецької ЦРЛ. Медики скаржилися на відсутність порозуміння між місцевої і районною владою, що спричинило затримку їхньої зарплати. Нарікали і на умови праці – в закладі давно не було повноцінного ремонту, а спецобладнання не оновлювалося вже понад 20 років. При цьому медики зізналися, що досі не зверталися до жодної інстанції, аби отримати допомогу чи субвенцію на покращення умов у закладі. Вони попросили народного депутата з’ясувати обставини затримки зарплати і порадити, яким чином домогтися оновлення матеріально-технічного стану лікарні.

Після цього Станіслав Березкін оглянув сільські греблі, нещодавно зруйновані зливою з градом. Він оглянув масштаби руйнацій.  За підрахунками, в районі постраждало близько 5 тис. гa сільськогосподapських посівів та понaд 300 пpисaдибних ділянок. Люди вже тиждень борються з наслідками негоди.

Місцеві орендарі і представники сільрад розповіли, що греблі Кетрисанівки  і Василівки вже відновлюють власними силами, а от з дамбою Тарасівки їм не справитися. Адже через порив обвалилася піщана траса, якою раніше пролягали шкільні маршрути і курсували міжміські автобуси. Тож нині втрачено транспортне сполучення навколишніх сіл з райцентром і між собою.

Станіслав Березкін взяв на контроль відновлення дамби і відшкодування коштів за врожай, втрачений від стихійного лиха.

Дорогою додому, народний депутат заїхав до Златопілля, де його зустріли місцеві вчителі, аграрії і сільський голова Віктор Поліщук. Вони обговорили зміни, які відбувалися в селі протягом минулих років, матеріально-технічний стан місцевої школи, перспективи побудови футбольного поля зі штучним покриттям, аби діти могли тренуватися за будь-якої погоди і приймати у себе районні змагання.

Також всі разом оглянули старий будинок культури, який потребує дороговартісного ремонту. Ознайомившись із фронтом робіт, вирішили спробувати відновити будівлю шляхом співфінансування з різних джерел, адже самотужки бюджет сільради не реалізує такого масштабного проекту.