Народний депутат України Станіслав Березкін звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із депутатським запитом щодо забезпечення життєдіяльності Криворізького гірничо-збагачувального комбінату у 2017 році

Зокрема у депутатському запиті говориться:

До мене, як до народного депутата України, звернувся голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Кузьменко С.А. з приводу бюджетного фінансування у 2017 році Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, який знаходиться у м. Долинська Кіровоградської області.

Проблема належного фінансування для забезпечення життєдіяльності КГЗКОРу є гострою протягом усього часу його існування.

Очікується погіршення ситуації з фінансуванням комбінату і на наступний рік.

Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» передбачені видатки на функціонування Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд у сумі 23,85 млн. грн. (на рівні 2015 та 2016 років).

Разом з тим, слід зазначити, що навіть при мінімальній заробітній платі на рівні 1600 грн. потреба сягала 80 млн. грн.

Через постійне недофінансування з державного бюджету видатків на забезпечення життєдіяльності КГЗКОРу, зволікання з його добудовою призвели до кризового стану підприємства. З кожним роком зростають збитки, комбінат не має можливості утримувати в належному стані як об’єкти незавершеного будівництва, так і введені в експлуатацію.

Заборгованість за спожиту електроенергію перед ПАТ «Кіровоградобленерго» сягає 9 млн. грн., існує загроза виникнення надзвичайної ситуації через припинення водопостачання та водовідведення у   м. Долинська у разі припинення електропостачання комбінату.

Одночасно з цим існує проблемне питання щодо високої собівартості одиниці реалізованої продукції (водопостачання та водовідведення). За умови встановлення економічно обґрунтованого тарифу для населення він буде складати близько 65 грн. за 1 куб. м., що спричинить соціальну напругу серед населення м. Долинська. Можливість відшкодування з місцевого бюджету різниці в тарифах відсутня.

За розрахунками ДП «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» обсяг фінансування на 2017 рік за умови мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн. складає 50,2 млн. грн.

Виходячи з вищевикладеного та відповідно до ст. 15 Закону України «Про статус народного депутата України» прошу Вас, шановний Володимире Борисовичу, доручити Мінекономрозвитку провести економічні розрахунки щодо забезпечення життєдіяльності Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд та передбачити у державному бюджеті на 2017 рік видатки на фінансування державного підприємства у сумі 50,2 млн. грн.

Відповідь на депутатський запит:

відповідь Гройсмана_КЗГОКОР